[ koupelnový nábytek - ROCA, LAUFEN, JIKA ]

logoaroca.jpg

 

Značka Roca vznikla v Barceloně roku 1917 jako rodinný podnik pod názvem Compania Roca Radiadores S. A., který se zabýval výrobou litinových radiátorů a bojlerů. Počáteční úspěchy vedly k rozšiřování produkce i nabídky. Roku 1925 byly uvedeny do výroby první litinové vany a o jedenáct let později se společnost zaměřila na sanitární keramiku. V dalších letech se nabídka rozšířila o armatury, klimatizační techniku a od roku 1980 také o keramické obklady. 

Dnes patří do rozsáhlé nabídky značky Roca nejen kompletní sortiment sanitární keramiky, van, sprchových koutů, vířivek, saun, armatur, dlažeb a obkladů, ale také zařízení kuchyní. V srpnu 1999 převzala Roca celosvětovou produkci svého největšího evropského konkurenta - švýcarské společnosti Laufen a dnes je největším výrobcem sanitární keramiky na světě. Vysoká kvalita je doložená mezinárodním certifikátem ISO 9001 o dodržování jakosti a certifikátů kvality pro všechny trhy, na kterých značka Roca působí. Produkty Roca vynikají nejen vysokou funkčností, ale především originálním prosluněným designem a čistými tvary a liniemi. 

Designéři:

 

 

 

 

 

 

 

 

 Victoria-N

Kompletní kolekce zde.

Victoria Basic

Kompletní kolekce zde.

Mini

Kompletní kolekce zde.

http://www.cz.roca.com/

 


 

 laufenlogo.gif

 laufenslogan.gif

Základním stavebním kamenem společnosti Laufen jsou zkušenosti ve výrobě keramiky. Ve městě Laufen ležícím ve švýcarském kantonu Basel-Land se již více než 110 let zpracovává nejstarší umělý materiál v historii lidstva ...

V nejmodernějších provozech se zde se švýcarskou přesností vyrábějí umyvadla, bidety a klozety. Zkušenosti na poli výroby keramiky rozvinuly nadání v rámci výroby kompletních koupelen. Každá místnost, kterou Laufen interpretuje jako posvátné místo k odpočinku a relaxaci, je navržena podle nejvyšších designových standardů.

Laufen vnímá kvalitu jako minci, která má dvě strany. Na jedné straně stojí zkušenosti ve výrobě, na straně druhé je funkčnost, užitná hodnota a výjimečné přínosy, které hotová koupelna nabízí svému uživateli. První strana představuje závazek, druhá pak volnou soutěž na mezinárodním trhu koupelen.

banadesigner.jpg

 

Trvale udržitelná kvalita, úcta k člověku i životnímu prostředí
Jako společnost vyrábějící produkty, při jejichž používání se spotřebovává cenný přírodní zdroj, jakým je voda, se Laufen cítí zavázán chránit tuto přirozenou podstatu naší existence. Klade proto maximální důraz na výrobu šetrnou k životnímu prostředí, se šetrným využíváním energií a surovin ve všech fázích výroby, od vývoje až po marketing. Laufen například znovu využívá odpadní teplo z výrobního procesu k sušení keramiky. Za svůj příkladný přístup k ochraně životního prostředí získala společnost Laufen v Rakousku cenu EMAS 2007 (Environment Prize) za životní prostředí. Od roku 2006 je pak švýcarský závod v Laufenu oprávněn nosit označení EnAW od švýcarské energetické agentury Swiss Energy Agency for Industry. Toto označení vypovídá o tom, že jeho nositel se aktivně zasazuje o ochranu klimatu. Laufen zároveň aktivně hledá ekologicky šetrná řešení pro celou řadu svých produktů. Jedná se například o vysoce lesklou povrchovou úpravu nábytku z koupelnové řady Mimo, při jejíž výrobě se používají recyklované materiály. Laufen však klade velký důraz i na výrobu vysoce kvalitních produktů, jak ostatně dokládají četná mezinárodní osvědčení a certifikáty o splnění norem. Švýcarské označení Q-Plus dokládá skutečnost, že naše produkty plní evropské normy, ale i vyšší zavedené švýcarské normy. Tento přístup společnosti Laufen je velmi důležitý, protože jen trvanlivé produkty si zaslouží označení "ekologické". Nulový odpad je konec konců lepší než recyklace. Laufen tak pomáhá zákazníkům žít v harmonii s životním prostředím a snižovat náklady na energie. Je tomu tak proto, že naše produkty používají nejmodernější technologie na úsporu energií a vody. Vezměme si například nejnovější generaci hospodárných klozetů. Hned několik toalet Laufen se systémem duálního splachování si vystačí se 4,5 a 3 litry vody, namísto 6 a 3 litrů, jak je tomu u běžných klozetů. 

   Designéři:

mini-bana3-04adesignerahelmuttelefonta240x90.jpg HELMUT TELEFONT

mini-bana3-04adesignerahartmutesslinger.jpgHARTMUT ESSLINGER

 

mini-bana3-04adesignerajuergheuberger.jpgJÜRG HEUBERGER

 

mini-bana3-04adesigneraludoarobpalomba.jpgL+R PALOMBA

 

mini-bana3-04adesigneraprocessproductdesign.jpgPETER WIRZ

 

mini-bana3-04adesigneraphoenixdesign.jpgSCHÖNHERR / HAUG

 

mini-bana3-04adesignerastefanogiovannoni.jpgSTEFANO GIOVANNONI

 

mini-bana3-04adesignerawielarets.jpgWIEL ARETS

Kolekce a Foto: 

ILBAGNOALESSI ONE

Kompletní kolekce zde.

PALOMBA COLLECTION

Kompletní kolekce zde.

KARTELL BY LAUFEN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kompletní kolekce zde.

LIVING

Kompletní kolekce zde.

LAUFEN PRO S

Kompletní kolekce zde.

MODERNA PLUS

Kompletní kolekce zde.

http://www.cz.laufen.com/wps/wcm/connect/LAUFEN_CZ/cz_CZ/PRODUCTS/DESIGNLINES/

 


 

Koupelna je intimním prostorem pro očistu těla a odpočinek duše. A tomu by mělo odpovídat vybavení bez ohledu na rozměry místnosti. Řada lidí se potýká s nutností šetřit místem a volí úsporný nábytek, ale trendem poslední doby i u vzdušných a velkých koupelen je minimum nábytku.

Stále sice převládají hranaté tvary, umírněný minimalismus, nicméně postupně se do koupelen navrací příjemný osobní design zaoblených tvarů, přírodní materiály, světlo a hlavně barvy. Dřevěné dekory nábytku jsou uklidňující a nadčasové, lze je doplnit různými dekoracemi. Trend  současnosti - bílá barva - se odrazil i na volbě materiálů pro redesign nábytku JIKA Mio, kde je zvolena jako základní varianta, a kromě tohoto setu ji najdete i u Lyra plus a Lyra pack.

Úsporné využívání prostoru však nesmí být na úkor dostatku místa pro všechny nezbytnosti. Důležitou součástí každého kusu nábytku je tedy jeho využitelnost i možnosti variabilního vnitřního uspořádání, ať už použitím zásuvek nebo polic. V případě zásuvek plnovýsuvné kování umožňuje 100% využitelnost prostoru. Závěsné provedení nábytku usnadňuje pravidelný úklid koupelny a zároveň zaručuje dostatečnou nosnost a možnost seřízení při montáži.

CUBITO

LYRA

MIO

Deep by JIKA

PURE

TIGO

ZETA

Kompletní kolekce nábytku JIKA naleznete zde.

 

Ostatní výrobce koupelnového nábytku naleznete na Duravit, Eden, Dřevojas, Krajcar, Intedoor,Villeroy & Boch, nebo ve vrchní části stránky formou odkazů.

Vítáme Vás na webových stránkách KOUPELNOVÉHO STUDIA společnosti Gremis s.r.o., které Vám může být skvělým průvodcem od návrhu vaší kopelny, přes výběr těch nejvhodnějších komponentů až po finální realizaci. Navštivte naši prodejnu ve Velkém Meziříčí, kde se na ploše 300m2 můžete nechat inspirovat realizacemi koupelen různých stylů. Nechte se hýčkat...


KOUPELNOVÉ STUDIO
Velké Meziříčí

Jihlavská 230
594 01 Velké Meziříčí
tel.: 566 522 722
tel.: 733 522 722
prodejnavm@gremis.cz

GREMIS, s.r.o.
stavební společnost

Jihlavská 230
594 01 Velké Meziříčí
IČ: 15544451
DIČ: CZ15544451
tel: 566 523 751

© 2014 Gremis | Autograph | redakční systém AdminPro | SPRÁVA WEBU